Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs açıklaması Yunanistan’da panik yarattı! Bu kez ABD yerine o ülkeye dert yandılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı 9. Zirvesi’ne katıldığı Özbekistan ziyareti sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yöneltilen sorulardan biri de Kıbrıs sıkıntısıyla ilgili oldu. Gazetecinin sorusu üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni dünyaya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs’ı bir devlet olarak tanıtma konusunda bir sarmal oluşturmamız ve bu sarmalla dünyayı kuşatmamız lazım” dedi.

“KOSOVA KADAR KOLAY DEĞİL”

Konuşmasında Kosova’dan da örnek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs olayı Kosova kadar kolay değil, daha güç fakat elimizden geleni yapacağız. İşin üzerine üzerine gideceğiz. İnanıyorum ki Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya tanıtma imkanı bulacağız” ifadelerini kullandı.

Yunanistan’da panik yarattı! Bu kere ABD yerine o ülkeye kaygı yandılar” layout=”intrinsic” width=”640″ height=”411″>

BELÇİKA’YA ŞİKAYETE GİTTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs’la ilgili sözleri Yunan cephesinde de panik yarattı. Şikayet için sürekli ABD’ye giden Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias bu sefer Belçika’ya gerçekleştirdiği ziyarette Türkiye’nin Kıbrıs konusundaki halinden şikayet etti. Dendias görüşme sonrası yaptığı açıklamada Belçikalı mevkidaşlarına Türkiye’nin kışkırtıcı halleri hakkında bilgi verdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu