Haber

Camideki skandal görüntüler sonrası gözaltı

Ankara’nın en büyük camilerinden biri olarak gösterilen Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler sosyal medyada ve kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Kısa sürede gündem olan görüntülerin ardından Ankara Valiliği’nden açıklama geldi. “Cami sevgisini rencide eden görüntüler” olarak anılan olayla ilgili soruşturma ve soruşturma başlatıldı. Çekim yönetmeni bir özür mesajı paylaştı.

GÖZALTI

Fotoğraflar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan Ezgi C. ve Bilal K.’nin gözaltına alındığını duyurdu.

GÖRÜŞLERİN BÜYÜSÜYLE PAYLAŞTI

Ankara’daki Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler infial yarattı. Kısa bir t-shirt ile eteğini yukarı çeken model, boynunda aksesuar olarak başörtüsü, kep ve tespih kullanmış, dua hareketleriyle poz vermişti. Çekilen sahneler de “Zıtlıkların büyüsü” başlığıyla paylaşıldı.

KADIN KİMLİK BELİRLENİYOR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocatepe Mescidi’nde uygunsuz kıyafetle fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşanlar hakkında yürütülen soruşturma kapsamında fotoğrafları çekilen kadının kimliğinin belirlendiğini bildirdi.

“RESMİ GÖRÜNTÜLER”

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizdeki Kocatepe Camii’nde çekildiği anlaşılan ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntüler hakkında valilikçe adli ve idari soruşturma ve soruşturma başlatıldı” denildi. cami sevgisini ve sorumlularını rencide eden sosyal medyadır.”

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, camide çekilen fotoğrafların Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesine yer verildi. “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan re’sen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

o özür diledi

Yansımaların ardından çekimin yönetmeni Bilal Gabra Kısa sosyal medya hesabından özür dileyerek şu ifadeleri paylaştı;

Kocatepe Camii’ndeki çalışmamın amacından çok saptığını ve yanlış yerlere götürüldüğünü üzülerek izliyorum. Amacım caminin bariz bir bölümünün ön yargılarını kırarak huzur bulabilecekleri yerin cami olduğunu göstermek iken, ihanete varan suçlamaları görmek beni ve ailemi endişelendiriyor. Keşke böyle olmasaydı. Kırdığım ve yanlış anladığım herkesten özür dilerim. Tüm saygımla…

basaksehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu